Wypłata ryczałtu w pracy zdalnej
Wypłata ryczałtu w pracy zdalnej – w popredniej części mojego opracowania omówiłem kwestie związane z obowiązkiem pracodawcy pokrywania określonych przepisami Kodeksu pracy kosztów, związanych z pracą zdalną. W tej części zajmę się natomiast rozwiązaniem, jakie zakłada możliwość wypłaty ryczałtu przez pracodawcę. W praktyce ta forma pokrycia wydatków może okazać się o wiele prostsza do realizacji przez służby księgowe.
Ryczałt zamiast obowiązku pokrycia kosztów ...
Zgodnie z art. 67(24) § 4 k.p.
cyt.: „Obowiązek pokrycia kosztów, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, albo wypłaty ekwiwalentu, o którym mowa w § 3, może być zastąpiony obowiązkiem wypłaty ryczałtu, którego wysokość odpowiada przewidywanym kosztom ponoszonym przez pracownika w związku z wykonywaniem pracy zdalnej.”
Ryczałt zamiast ekwiwalentu ...
Reasumując ...
Innymi słowy:
- obowiązek pokrycia kosztów o których mowa w art. 67 (24) § 1 pkt 2 k.p. może zostać zastąpiony,
- obowiązek pokrycia kosztów o których mowa w art. 67 (24) § 1 pkt 3 k.p. może zostać zastąpiony,
- obowiązek pokrycia kosztów o których mowa w art. 67 (24) § 1 pkt 2 k.p. i obowiązek pokrycia kosztów o których mowa w art. 67 (24) § 1 pkt 3 k.p. może zostać zastąpiony.
albo
- obowiązek wypłaty ekwiwalentu o którym mowa w art. 67(24) § 3 k.p. może zostać zastąpiony.
Praca zdalna - omówienie przepisów oraz wzory dokumentacji do wdrożenia pracy zdalnej
Pracodawcy którzy staną przed problemem wdrożenia regulacji dotyczących pracy zdalnej powinni bezwzględnie zapoznać się z przepisami Kodeksu pracy, dotyczącymi zagadnienia pracy zdalnej. Przygotowaliśmy nie tylko opracowanie, zawierające szczegółowe omówienie przepisów Kodeksu pracy, dotyczących pracy zdalnej, ale również opracowaliśmy pakiet dokumentów pozwalających na sprawne i szybkie wdrożenie pracy zdalnej.