Proste to RODO ochrona danych w medycynie

Jakie błedy popełniane są w szkołach w związku z opieką zdrowotną nad uczniami

Opieka zdrowotna nad uczniami i błędy

Opieka zdrowotna nad uczniami i błędy.

Opieka zdrowotna nad uczniami i błędy z nią związane. Temat wydawać by się mogło obcy nam wszystkim. Niestety jednak wciąż nowe przepisy, które weszły w życie dnia 12 września 2019 r., weszła w życie nowa Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami sprawiają wiele kłopotów. Szerzej o tematyce pisaliśmy w naszym artykule “Opieka zdrowotna nad uczniami – nowe zasady i zadania”.

Niedopuszczalne praktyki oraz błędy szkół.

Na podstawie doświadczenia, jak i wymiany informacji, przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najczęściej popełnianych błędów. Błędów które powstają w związku z nieprawidłową interpretacją nowych przepisów. Niestety równie często źródłem nieprawidłowości są ugruntowane w świadomości personelu nieprawidłowe praktyki zachowań. W tym miejscu uwidacznia nam się brak szkoleń stanowiskowych, uwzględniających specyfikę tematu. Bez wątpienia błędy to także wynik presji czasu. Zdarza się jednak także, iż ich źródło tkwi w relacjach pomiędzy placówką a organem założycielskim. Należy także wskazać, iż presja ze strony rodziców / opiekunów potrafi także doprowadzić w efekcie do wymuszenia konkretnych nieprawidłowych zachowań.

Jak uniknąć błedów realizując zadania prawem określone.

Oczywiście można powiedzieć, iż lektura przepisów to podstawa. Trudno się z tym nie zgodzić. Nie mniej jednak zachęcam do tego, aby uświadomić sobie, fakt, z jakiego rodzaju błędami mamy do czynienia w rzeczywistości.

Autor: Dominik Spałek
Autor: Mariusz Stasiak vel Stasek

Dodaj komentarz